V petek, 11. 10. 2024, smo izkoristili sončno vreme in se odpravili na sprehod po mestu.

Ogledali smo si nekdanjo šolo v Vošnjakovi ulici in razmišljali o življenju nekoč. Po poti smo opazovali prometne znake ter se pogovarjali o prometnih pravilih. Nato smo se odpravili na pošto in si ogledali notranjost. Razmišljali smo o pošiljkah, paketih, pismih ter o poklicu poštarja. Odločili smo se, da si pošljemo razglednico. Napisali smo naslov naše šole, prilepili znamko in ugotavljali, kako dolgo bo razglednica potovala do našega razreda. Po poti nazaj smo se ustavili na tržnici in se igrali igro vlog. Branjevka Ema nam je ponujala domače pridelke in izdelke z okoliških kmetij. Pred vhodom v park smo srečali še geodeta in ga prosili, da nam opiše njegov poklic.

Čudovit dan smo zaključili s pripravo slastne jabolčne pite.

Kako zanimiv in poučen zaključek tedna!