V torek, 15. 10. 2024, smo imeli 4. razredi OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica in Podružnice Zgornja Ložnica tehniški dan, kjer so nas  obiskali gospodje iz programa JUMICAR. To je izobraževalni program preventivne vzgoje v cestnem prometu.

Najprej nam je vodja programa s predavanjem približal pravila, ki so pomembna za otroke v prometu. Nato so se učenci sami preizkusili kot šoferji. Spoznali so, kako jih vidi voznik, kako težko je pravočasno ustaviti, kako pomemben je varnostni pas, predvsem pa, da se voznik kljub previdnosti včasih ne more pravočasno odzvati, če se otrok neprevidno vključi v promet.

Otroci so pridobili veliko novih znanj in spoznanj o prometu. Ta dan nam je zelo hitro minil.

Petra Orešič